Absonet Superior Xtra

Wersja do druku Poleć znajomemu
granulowany sorbent do olejów ropopochodnych, rozpuszczalników, kwasów oraz zasad

Sorbent granulowany (sypki) Absonet stosowany sa do zwalczania rozlewów olejów, rozpuszczalników, kwasów, zasad, itp.  Może być stosowany na stacjach paliwowych, w warsztatach naprawczych oraz do zwalczania skażeń środkami ropopochodnymi na drogach.

Podstawowe cechy

Producent: produkt importowany
Symbol: ABS_EX
Opakowanie: 20
Jednostka: szt.
Rozwiązywane problemy: zaolejone posadzki, zabrudzenia olejowe, tłuste plamy na betonie

Sytuacje stosowania

Absonet to sorbent granulowany (sypki), który stosowany jest do zwalczania rozlewów olejów, rozpuszczalników, kwasów oraz zasad. Jest to innowacyjny produkt, który skutecznie absorbuje i zatrzymuje niebezpieczne substancje płynne, zapobiegając w ten sposób rozprzestrzenianiu się ich na terenach przemysłowych, drogach czy innych powierzchniach.

Kod QR produktu
 1. Szybkość działania - granulowany sorbent działa bardzo szybko, co pozwala na szybkie zatrzymanie rozprzestrzeniania się rozlanych substancji. Szybkość działania sorbentu pozwala na minimalizowanie szkód wynikających z wycieku.

 2. Skuteczność - granulowany sorbent jest bardzo skuteczny w absorbowaniu olejów ropopochodnych, rozpuszczalników, kwasów oraz zasad. Dzięki temu pozwala na skuteczne usuwanie wycieków i minimalizowanie szkód wynikających z rozlanych substancji.

 3. Łatwość użycia - granulowany sorbent jest bardzo łatwy w użyciu. Można go stosować na powierzchniach płaskich oraz na powierzchniach o nieregularnym kształcie. Sorbent łatwo się aplikuje i łatwo go usuwa.

 4. Bezpieczeństwo - stosowanie granulowanego sorbentu do olejów ropopochodnych, rozpuszczalników, kwasów oraz zasad jest bezpieczne dla środowiska i ludzi. Sorbent nie emituje żadnych substancji szkodliwych dla zdrowia i środowiska.

 5. Wielokrotnie użyteczny - granulowany sorbent można wielokrotnie wykorzystać. Po użyciu można go poddać procesowi regeneracji i wykorzystać ponownie.


Kupując ten produkt od nas, otrzymasz dodatkowe korzyści:

 • kompetentną pomoc podczas doboru rozwiązań, technologii i produktów
 • hurtową cenę przy większym zakupie
 • szybką dostawę dzięki sieci 21 lokalnych magazynów
 • pomoc przy przygotowaniu oferty przetargowej i wsparcie podczas realizacji inwestycji
 • gwarancję udanej współpracy z rzetelnym i uczciwym partnerem

Właściwości:

Sorbenty mineralne Absonet otrzymywane są na bazie minerałów (krzemianów) takich jak sepiolit oraz atapulgit. Oba minerały charakteryzują się bardzo rozwinietą powierzchnią właściwą, która odpowiada za bardzo duże zdolności sorpcyjne tych minerałów. Dodatkowo, odpowiednia "obróbka" pozwala podnieść zdolności sorbcyjne, jak również wytrzymałość mechaniczną, oferowanych sorbentów.

Absonet Superior: grupa obejmuje dwa produkty (Absonet Superior Special oraz Absonet Superior XTRA) różniące sie wielkością ziarna. Oba produkty mogą być stosowane do usuwania typowych substancji chemicznych. Oba produkty posiadają certyfikat wydany przez niemiecki instytut MPA NRW (III R). Produkty pakowane są w worki polietylenowe 20kg lub 10kg. Sorbenty z grupy Absonet Superior stosowane są w warsztatach samochodowych, stacjach serwisowych, przez straż pożarną (stosowanie na drogach), jednostki wojska, na lotniskach, itp 

Sposób użycia:

Na rozlaną ciecz należy posypać cienką warstwę sorbentu Absonet. Sorbent na rozlewisku należy przemieszać w celu wchłonięcia większej ilości cieczy. Po zebraniu cieczy należy zebrać sorbent do worków chemoodpornych.

Postępowanie ze zużytym sorbentem:

Należy postępować zgodnie z przepisami dotyczącymi absorbowanej cieczy.

Zastosowanie sorbentu granulowanego Absonet ma na celu zapobieganie skażeniu środowiska i minimalizowanie szkód wynikających z wycieków i rozlewów. Sorbent ten jest stosowany m.in.:

 1. Na drogach i parkingach – Absonet stosowany jest do szybkiego i skutecznego usuwania oleju lub innych substancji płynnych z powierzchni dróg i parkingów. Dzięki niemu można zapobiec wypadkom związanym z poślizgnięciami na olejach, co jest szczególnie ważne na drogach o dużym natężeniu ruchu.

 2. W zakładach przemysłowych – Absonet stosowany jest w zakładach przemysłowych, gdzie występują duże ilości niebezpiecznych substancji płynnych. Po wycieku takiej substancji na powierzchnię, sorbent natychmiast wchłania ją i zapobiega rozprzestrzenianiu się skażenia.

 3. Na terenach magazynowych – Absonet stosowany jest na terenach magazynowych, gdzie mogą występować wycieki oleju, rozpuszczalników czy innych substancji płynnych. Szybkie i skuteczne działanie sorbentu pozwala na minimalizowanie szkód wynikających z wycieku.

 4. Na statkach i w portach – Absonet stosowany jest na statkach i w portach, gdzie wycieki oleju czy innych substancji płynnych mogą prowadzić do poważnych skażeń środowiska morskiego. Sorbent szybko i skutecznie wchłania wyciekłe substancje, minimalizując szkody dla środowiska.

Sorbent granulowany Absonet jest łatwy w użyciu i niezwykle skuteczny w zwalczaniu rozlewów i wycieków niebezpiecznych substancji płynnych. Jego zastosowanie pozwala na minimalizowanie szkód wynikających z wycieków oraz ochronę środowiska i ludzi przed niebezpiecznymi substancjami.

Stosowanie granulowanego sorbentu do olejów ropopochodnych, rozpuszczalników, kwasów oraz zasad pozwala na szybkie i skuteczne usuwanie rozlanych substancji, minimalizowanie szkód wynikających z wycieków oraz ochronę środowiska i ludzi przed niebezpiecznymi substancjami.

dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
e-mail *
telefon
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

akceptuję politykę prywatności *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Zapytaj o cenę

szt.
1.00 szt.

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Daniel Sokołowski
tel.: 333 33 77 33
handel(at)technologie-przemyslowe.com

Zobacz więcej produktów z kategorii: Sorbenty, Sorbenty sypkie

Inni kupowali

 • Absonet Classic Special

  Sorbent granulowany (sypki) Absonet stosowany sa do zwalczania ro...

 • Absonet Superior Special

  Sorbent granulowany (sypki) Absonet stosowany sa do zwalczania ro...

 • AGS 3+

  Preparat AGS 3+ służy do wstępnego usuwania graffiti z powie...

 • AGS 60

  AGS 60 służy do usuwania resztek graffiti  tzw "cieni&q...

 • AGS 3722 połysk

  AGS 3722 to produkt przeznaczony do wielokrotnego usuwania graffi...

 • AGS 2+

  Środek do czyszczenia graffiti AGS 2+ służy do usuwania graf...

 • AGS 3550

  Powłoka antygraffiti AGS 3550 to produkt przeznaczony do wielokro...

 • CHEMCLAD SC

  Chemclad SC to warstwa chemoodporna do betonu, metalu, drewna, sz...

 • ENECLAD SUPERBOND 1 KG

  ENECLAD SuperBond to środek gruntujący, który zapewnia przyczepno...

 • AGS 5SR płyn

  AGS 5SR płyn służy do usuwania graffiti wykonanych farbą w a...

 • CHEMCLAD SC 750 g (różne kolory)

  Chemclad SC to warstwa chemoodporna do betonu, metalu, drewna, sz...

 • Poduszka sorbentowa

  Poduszka sorbentowa olejowa to odpowiednio ukształtowany worek wy...

Oceń

średnia ocena: 0

liczba ocen: 0

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter