Sorbenty

Sorbenty to substancje lub materiały, które służą do wchłaniania, absorpcji lub adsorpcji substancji chemicznych, cieczy lub gazów. Są one powszechnie stosowane w różnych dziedzinach, takich jak przemysł chemiczny, medycyna, gospodarka komunalna, przemysł petrochemiczny i wiele innych. Sorbenty to substancje, które mogą pochłaniać płyny lub gazy. Są one stosowane w różnych dziedzinach, w tym w czyszczeniu środowiska, przemyśle naftowym i gazowym, przemyśle chemicznym oraz w produkcji żywności i napojów.

ODBIÓR ODPADÓW NIEBEZPIECZNYCH

Sorbenty mogą mieć różne formy, takie jak granulki, kuleczki, płatki, maty, filtry, wkłady lub płyny. Każda forma sorbentu jest dostosowana do specyficznych zastosowań i potrzeb użytkownika.

Sorbenty mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak poliester, polipropylen, celuloza, poliuretan, guma, żwir, węgiel aktywny i inne. W zależności od zastosowania i rodzaju substancji, które mają zostać wchłonięte, wybiera się odpowiedni sorbent.

Sorbenty występują w formie granulatu, proszku, mat, kłaczków lub płyt. Są one wykorzystywane do oczyszczania wód, gleby i powietrza z substancji zanieczyszczających, jak również do likwidacji wycieków oleju, benzyny i innych substancji chemicznych.

Sorbenty stosowane są do różnych celów, takich jak wchłanianie wycieków substancji ropopochodnych, adsorpcja substancji chemicznych, usuwanie oleju z wody, usuwanie zanieczyszczeń z powietrza, oczyszczanie ścieków, absorpcja wilgoci i wiele innych.

W zależności od rodzaju sorbentu i zastosowania, mogą być one jednorazowe lub wielokrotnego użytku, a ich skład chemiczny może być naturalny lub syntetyczny.

  • Sorbenty polipropylenowe ze względu na rodzaj chłonionej cieczy dzielimy na uniwersalne, olejowe, chemiczne.
  • Sorbenty uniwersalne (szare) - chłoną wszelkie ciecze: oleje, substancje ropopochodne, glikole (alkohole), kwasy, rozpuszczalniki,  wodę, farby ipt itd.
  • Sorbenty olejowe (białe lub niebieskie) - chłoną tylko i wyłącznie oleje i ciecze ropoochodne (benzyna, olej napędowy)a nie przyjmują wody. Pływają po wodzie.
  • Sorbenty chemiczne (żółte lub zielone) - chłoną wszelkie ciecze (tak jak sorbenty uniwersalne) , również ciecze agresywne.

Zapytaj nas o utylizacja zużytego sorbentu.

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
Sorbent kolejowy - rolka olejowa torowaSorbent kolejowy - rolka olejowa torowaprodukt importowany szt.Zapytaj o cenę
Absonet Classic Ultraprodukt importowany szt.Zapytaj o cenę
Rękaw sorbentowyRękaw sorbentowyprodukt polskiszt.Zapytaj o cenę
Włóknina sorbentowaWłóknina sorbentowaprodukt importowany kompletZapytaj o cenę
Zestaw sorbentowyprodukt importowany szt.Zapytaj o cenę
Absonet Classic XTRAAbsonet Classic XTRAprodukt importowany szt.Zapytaj o cenę
Absonet Classic SpecialAbsonet Classic Specialprodukt importowany szt.Zapytaj o cenę
Absonet Classic Plusprodukt importowany szt.Zapytaj o cenę
Absonet Superior SpecialAbsonet Superior Specialprodukt importowany szt.Zapytaj o cenę
Mata olejowa białaMata olejowa białaprodukt importowany kompletZapytaj o cenę
 1  2  3  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter