Usuwanie i ochrona przed graffiti

środki do usuwania graffiti

Środki chemiczne do usuwania graffiti można podzielić na kilka kategorii w zależności od ich składu i działania. Poniżej przedstawiam niektóre z nich:

  1. Rozpuszczalniki organiczne - to chemikalia, takie jak aceton, toluen lub metyloetyloketon, które rozpuszczają farby i lakiery użyte do napisania graffiti. Rozpuszczalniki organiczne są stosunkowo łatwe w użyciu, ale mogą być szkodliwe dla zdrowia i środowiska, a także mogą zniszczyć powierzchnię, na której jest graffiti.

  2. Środki alkaliczne - to chemikalia, takie jak wodorotlenek sodu, wodorotlenek potasu lub wodorotlenek amonu, które reagują z farbami na bazie oleju, rozpuszczając je i ułatwiając ich usunięcie. Środki te są skuteczne w usuwaniu graffiti z betonu, cegły i kamienia, ale mogą zniszczyć powierzchnie malowane lub pokryte lakierem.

  3. Środki kwasowe - to chemikalia, takie jak kwas solny lub kwas siarkowy, które rozpuszczają farby na bazie wody. Środki kwasowe są skuteczne w usuwaniu graffiti z metalowych i szklanych powierzchni, ale mogą zniszczyć powierzchnie malowane lub pokryte lakierem.

  4. Środki biologiczne - to enzymy, bakterie lub grzyby, które rozkładają farby i lakiery w naturalny sposób. Środki biologiczne są stosunkowo bezpieczne dla środowiska, ale mogą wymagać dłuższego czasu, aby usunąć graffiti w porównaniu do innych środków chemicznych.

  5. Środki mieszane - to chemikalia, które łączą w sobie cechy środków alkalicznych i kwasowych. Środki mieszane są skuteczne w usuwaniu różnego rodzaju farb i lakierów, ale mogą być szkodliwe dla zdrowia i środowiska, a także mogą zniszczyć powierzchnie, na których jest graffiti.

Przed użyciem jakiegokolwiek środka chemicznego do usuwania graffiti, należy przeprowadzić test na małym obszarze, aby upewnić się, że nie spowoduje to nieodwracalnych uszkodzeń powierzchni. Należy również pamiętać o stosowaniu odpowiedniego sprzętu ochronnego, takiego jak rękawice i maski ochronne, ponieważ niektóre środki chemiczne mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Środki chemiczne do zabezpieczania przed grafffiti oraz usuwania graffiti ze ścian i murów.

Zobacz także: Środki AGS do usuwania grafiti z powierzchni NIEzabezpieczonych , Kto i dlaczego jak maluje graffiti, czyli kim są graficiarze?, Środki AGS do usuwania grafiti z powierzchni NIEzabezpieczonych

 

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
AGS 221AGS 221Trion ABlitrZapytaj o cenę
AGS 3512 matowyAGS 3512 matowyTrion ABlitrZapytaj o cenę
BPS 7111 - płynTrion ABlitrZapytaj o cenę
BPS 7300 - płynTrion ABlitrZapytaj o cenę
BPS 7105 - półpłynnyTrion ABlitrZapytaj o cenę
AGS 3+AGS 3+Trion ABlitrZapytaj o cenę
AGS 3720AGS 3720Trion ABlitrZapytaj o cenę
BPS 7718 - płynlitrZapytaj o cenę
AGS 60AGS 60Trion ABlitrZapytaj o cenę
BPS 7425BPS 7425Trion ABZapytaj o cenę
 1  2  3  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter