BITEX 10 litrów

Wersja do druku Poleć znajomemu
bitumiczny środek do konserwacji podwozi

BITEX jest to bitumiczny środek antykorozyjny do ochrony podwozi i dolnych blach nadwozi samochodów.

Podstawowe cechy

Producent: Chema
Symbol: CH-012
Opakowanie: puszka 10 l
Jednostka: litr
Cena hurtowa ponad: 50 litr
Minimalne zamówienie: 10 litr
Specjalizacja: ochrona antykorozyjna podwozia samochodowego, zabezpieczenie antykorozyjne metalu
Zastosowanie: ochrona i zabezpieczenia antykorozyjne

Sytuacje stosowania

 • konserwacja podwozi samochodów
 • zabezpieczenie antykorozyjne w motoryzacji i przemyśle
Kod QR produktu
 • prosty w użyciu
 • wysoka jakość powłoki
 • skuteczna ochrona

Kupując ten produkt od nas, otrzymasz dodatkowe korzyści:

 • kompetentną pomoc podczas doboru rozwiązań, technologii i produktów
 • hurtową cenę przy większym zakupie
 • szybką dostawę dzięki sieci 21 lokalnych magazynów
 • pomoc przy przygotowaniu oferty przetargowej i wsparcie podczas realizacji inwestycji
 • gwarancję udanej współpracy z rzetelnym i uczciwym partnerem

BITEX stosowany jest do ochrony antykorozyjnej w czasie eksploatacji podwozi samochodów osobowych, dostawczych i autobusów przed korozyjnym działaniem chemicznych środków do zwalczania gołoledzi oraz erozyjnym działaniem czynników mechanicznych.

Podwozie samochodu eksploatowanego zwłaszcza -V okresie jesienno-zimowym jest narażone na działanie czynników mechanicznych i korozyjnych. Czynnikami mechanicznymi są: błoto,piasek i żwir, wyrzucane przez koła w czasie poruszania się samochodu. Korozyjne działanie wilgoci i błota znacznie nasila się na skutek obecności chemicznych środków do zwalczania gołoledzi oraz śliskości pośniegowej dróg. W czasie eksploatacji samochodu w takich warunkach lakiernicze zabezpieczenie antykorozyjne podwozia jest nieskuteczne, co w krótkim czasie prowadzi do znacznej korozji dolnych blach nadwozia, elementów układu jezdnego i kierowniczego. W celu zwiększenia trwałości pojazdów samochodowych w ostatnim czasie coraz więcej firm produkujących samochody osobowe wykonuje tani zabieg konserwacji i uszczelniania po montażu całego podwozia, dolnych blach nadwozia oraz wnęk błotnikowych, stosując specjalne środki ochrony czasowej. Zabieg ten powinien być powtarzany przez użytkowników w czasie eksploatacji pojazdu w odstępach jednorocznych. Przy systematycznej konserwacji antykorozyjnej podwozi okres ich użytkowania- jak wykazują badania- przedłuża się kilkakrotnie. Zakonserwowane BITEXEM blachy podwozia i dolnych części błotników wykazują
bardzo małą przyczepność błota, co ułatwia mycie podwozi.

TECHNOLOGIA NAKŁADANIA PREPARATU BITEX
BITEX może być nanoszony na zabezpieczane powierzchnie przez natrysk pneumatyczny/ pistolet do gęstych mas zasilany ze zbiornika ciśnieniowego/ lub za pomocą natrysku hydrodynamicznego/ bezpowietrznego / przy przełożeniu 10:1, a w razie potrzeby także pędzlem.

Podczas jednorazowego natrysku preparatu w wersji tiksotropowcj możliwe jest uzyskanie powłoki o grubości 0.7-0,1 mm bez skapywania preparatu natychmiast po nałożeniu.

CHARAKTERYSTYKA BITEXU
Produkcja preparatu opiera się na tradycji wytwarzania w Polsce asfaltów przemysłowych. Obok niskolepkiego asfaltu syntetycznego BITEX zawiera jako modyfikator woski i inhibitory korozyjne rozpuszczone u- specjalnej trakcji rozpuszczalników organicznych typu parafinowego.

Po nałożeniu preparatu na zabezpieczoną powierzchnię uzyskuje się jednorodną czarną elastyczną powlokę, odporną na działanie czynników mechanicznych i korozyjnych, która charakteryzuje się następującymi cechami;

 • dobrą przyczepnością do podłoż.a pomalowanego i metalicznego;
 • małą nasiąkliwością wodą i elektrolitami;
 • dobrą odpornością na działanie niskich temperatur;
 • dobrymi własnościami antykorozyjnymi;
 • zdolnością do utrzymywania się i adhezji do powierzchni niedokładnie wysuszonych.

BITEX wykazuje dobre własności przeciwkorozyjne. Pierwsze przetarcia na błotnikach powłoki o grubości ok.0,5 mm wskutek erozji obserwuje się po przebiegu ok.40 000 km w bardzo ciężkich warunkach drogowych (błoto, żwir, breja śnieżna).

BITEX zachowuje dobrą przyczepność do wibrujących blach podwozia oraz jest odporny na uderzenia nawet przy temp.-30°C. Równocześnie przy temp. nadwozia -80"C nie obserwuje się ściekania preparatu w czasie eksploatacji pojazdu.

BITEX nie zawiera wypełniaczy mineralnych zdolnych efektywnie tłumić dźwięki i drgania.tvm nie niniej dzięki swoim wysokim zdolnościom uszczelniającym zmniejsza on głośność wewnątrz pojazdu przez wyeliminowanie mikronieszczelności.

Preparat powinien spełniać wymagania normy przez okres co najmniej 24 miesięcy od daty produkcji. Dopuszcza się w tym okresie zgęstnienie nie obniżające własności użytkowych preparatu, ustępujące po dodaniu najwyżej 10% benzyny do lakierów.

dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
e-mail *
telefon
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

akceptuję politykę prywatności *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Zapytaj o cenę

litr
10.00 litr
Zobacz więcej produktów z kategorii: Chema, Antykorozja

Inni kupowali

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 1

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter