Naprawa urządzeń - regeneracja ubytków i uszkodzonych elementów

Wersja do druku Poleć znajomemu

Przy eksploatacji maszyn i urządzeń o znacznej wartości, jak również dużych gabarytach, w sytuacji zużycia lub uszkodzenia części mechanicznych warto rozważyć regenerację uszkodzonych elementów i podzespołów.

Korzyści:
  • obniżenie kosztów naprawy
  • skrócenie czasu naprawy
  • uniknięcie kosztownych przestojów

Trudności związane z naprawą dużego sprzętu specjalistycznego (i nie tylko) odnoszą się do niejednokrotnych długich terminów oczekiwania na części zamienne, niemożności zakupu tychże części w sytuacji gdy użytkujemy sprzęt starszego typu ale cały czas sprawny. Wreszcie przy pracach terminowych, kiedy liczy się każda godzina nie wystarczy sprawny serwis w ciągu 24 godzin. Serwis, który niejednokrotnie znacząco zawyża koszty obsługi urządzenia.
Rozwiązaniem takich problemów jest materiał Enecon CeramAlloy CP+AC.

Jest to dwukomponentowa pasta polimerowa, która po utardzeniu uzyskuje parametry zbliżone do metalu.
Materiał ten jest wykorzystywany przy naprawach różnego typu urządzeń.

regeneracja_pomp.jpg

Przy jego pomocy można między innymi naprawić zerwane gwinty, uzupełnić ubytki w elementach, uszczelnić przewody pod wysokim ciśnieniem, uzupełnić poprzecierane elementy itd. Materiał pozwala regenerować wszelkie ubytki, których tradycyjna naprawa (wymiana) jest niemożliwa lub zbyt kosztowna czy czasochłonna.

Materiał daje bardzo duże możliwości – można go szlifować, gwintować, ciąć - jest więc produktem niezastąpionym w sytuacji awarii urządzenia, którego praca musi zostać niezwłocznie wznowiona a nie ma możliwości czekać na części zamienne.

naprawa_gwint__w.jpg

Jak samodzielnie naprawić uszkodzenie?

Po pierwsze należy odtłuścić i oczyścić powierzchnię. Można z powodzeniem użyć do tego np. acetonu lub alkoholu izopropylowego. Kolejnym krokiem jest nadanie powierzchni szorstkości w celu poprawy przyczepności materiału.

Ostatnim etapem naprawy jest przygotowanie pasty CeramAlloy poprzez zmieszanie dwóch składników (należy je mieszać aż do uzyskania jednolitej konsystencji i koloru). Materiał jest przygotowany w odpowiednich proporcjach.

Materiał można nanosić szpachelką lub innym narzędziem. Jeżeli naprawa wymaga zastosowania większej ilości materiału można wykonać stelaż np. z taśm wzmacniających (przy naprawach krawędzi wlotu wirnika  czy przy naprawach łopatek aparatów dyfuzyjnych), który poprawi jakość naprawy i ułatwi jej przeprowadzenie.

Po związaniu materiał można oszlifować i wykończyć powierzchnię zgodnie z naszymi potrzebami.

CeramAlloy jest prosty w stosowaniu i niezastąpiony jeżeli liczy się czas i oszczędność.

W przypadku wątpliwości zadaj pytanie menadżerowi produktu. Z tego produktu korzysta m. in. Marynarka Wojenna USA, przemysł stoczniowy, fabryki, gdzie korzysta się z drogiego i profesjonalnego sprzętu i wiele innych.

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter