Szybkie, proste i skuteczne usuwanie graffiti z betonu

Wersja do druku Poleć znajomemu

Usuwanie graffiti z dużych powierzchni betonowych, np. betonowych ogrodzeń lub betonowych prefabrykatów wielkopowierzchniowych, jest często zlecane przez właścicieli w trybie przetargu publicznego lub zapytania o cenę. I tutaj pojawia się wyzwanie wykonania usługi usuwania graffiti w możliwie niskiej cenie.

Dzięki wprowadzeniu innowacji produktowej do linii produktów do usuwania graffiti, możemy ograniczyć te koszty o około 30%  w stosunku do tradycyjnych metod.

Oszczędności są możliwe dzięki zastosowaniu barwionej powłoki antygraffiti AGS 3506, której cena została ostatnio zdecydowanie obniżona a zastosowanie tego preparatu staje się znacznie korzystniejsze niż do tej pory. Warto w tym miejscu przypomnieć, że AGS 3506 jest produktem, który spełnia dwie funkcje tzn. jest jednocześnie farbą i powłoką anty graffiti, co w niektórych przypadkach zastosowań wpływa na znaczącą redukcję kosztów i możliwość szybkiego wykonania prac.

W szczególności dotyczy to sytuacji realizacji prac anty graffiti, gdzie jednym z ich elementów jest chemiczne usuwanie graffiti z elewacji tynkowych lub zdegradowanych powierzchni betonu, gdzie jak wiemy często dochodzi do sytuacji, w której nie ma możliwości zupełnego usunięcia graffiti i zachodzi konieczność zamalowywania niedoczyszczonych resztek graffiti lub odbarwionej powierzchni tynku.

Właśnie w takich przypadkach, powłoka AGS 3506 ma idealne miejsce do zastosowania, ponieważ przy jednym zabiegu, daje efekt zamalowania odbarwionej struktury powierzchni lub resztek graffiti, z jednoczesnym zabezpieczeniem powierzchni przed graffiti, co eliminuje konieczność standardowego malowania powierzchni farbą. Ma to szczególne ekonomiczne uzasadnienie na powierzchniach betonowych, gdzie zdarza się, że nie można całkowicie zlikwidować napisów graffiti, a ze względu na zły efekt wizualny powierzchnia wymaga przemalowania.

Uwzględniając porównywalny koszt powłoki 3506 do kosztu dobrej farby, zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie powłoki.

W powyżej opisanych sytuacjach rekomendujemy dwuetpową metodę realizacji takich prac, która polega na:

  • zgrubnym usunięciu graffiti przy użyciu tylko AGS 2+, gdzie usuwamy tylko wierzchnie, tzw. „grube” warstwy farb graffiti bez ich doczyszczania środkiem AGS 60,
  • naniesieniu powłoki AGS 3506 w ilości pomiędzy 0.16 do 0.3 litra (co odpowiada około 2-4 warstwom)

Taki model realizacji jest zdecydowanie korzystniejszy zarówno dla wykonawcy, jak i kieszeni zleceniodawcy.

Poniższej - dokumentacja fotograficzna z realizacji zabezpieczenia antygraffiti wraz z wykonaniem warstwy kryjącej wykonana w postaci jednej warstwy - z wykorzystaniem kryjącej farby ochronnej antygraffiti AGS 3506.

czyszczenie graffiti z betonowego muru oporowego - etap 1

 

czyszczenie graffiti z betonowego muru oporowego - etap 2
 

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter