Preparaty AGS do usuwania graffiti i zabezpieczania przed graffiti

Wersja do druku Poleć znajomemu
Środki AGS' produkowane są od 1983 r. Otrzymały certyfikat jakościowy ISO 900 I :2000 i środowiskowy ISO 1400 I .

Na przestrzeni wielu lat stosowania, ulegają ciągłym udoskonaleniom. W ten sposób powstał system kilkunastu środków, które umożliwiają skuteczne usuwanie graffiti wykonanego różnymi farbami i markerami, z każdego typu materiału.
Wśród nich są preparaty do usuwania graffiti z powierzchni NIEzabezpieczonych oraz służące do zabezpieczania powierzchni przed graffiti, co umożliwia jego usuwanie za pomocą czystej, gorącej wody pod ciśnieniem.

Wszystkie otrzymały niezbędne dokumenty aprobacyjne, w tym: Atesty PZH, Aprobatę ITB, pozytywne opinie. Spełniają rygorystyczne. normy ochrony środowiska, dopuszczone są do stosowania na terenie Polski.

  • AGS® - do usuwania graffiti z powierzchni NIEzabezpieczonych

W skład tej grupy wchodzą preparaty do usuwania graffiti z powierzchni niezabezpieczonych: gładkich, porowatych i chłonnych, do stosowania zarówno na zewnątrz i wewnątrz.

Umożliwiają usunięcie każdego rodzaju farby z aerozoli oraz wodoodpornych markerów, bez uszczerbku dla czyszczonej powierzchni, pod warunkiem jej odporności na czyszczenie.

Oprócz niewątpliwej skuteczności tej grupy środków AGS®, ich szczególnym walorem są wyjątkowe właściwości ekologiczne.
Wszystkie ścieki powstające w procesie usuwania graffiti (a są to nieraz tysiące litrów), nie wymagają procesu utylizacji i mogą być odprowadzane bezpośrednio do kanalizacji, ponieważ ulegają biodegradacji szybciej niż jogurt. Są jednocześnie bardzo przyjazne dla użytkownika, zmniejszając do minimum ryzyko pracy z chemikaliami.

Więcej w artykule Środki do usuwania graffiti z powierzchni NIEzabezpieczonych

Środki AGS® do zabezpieczania przed graffiti są wodną dyspersją mikro wosków. Dzięki ich neutralnemu składowi mogą być stosowane na niemal każdej powierzchni, nie powodując nie pożądanych reakcji z podłożem. Produkowane są w trzech bezbarwnych wariantach: mat, półmat, połysk, które w większości przypadków są nie zauważalne na powierzchni.


Dostępne są również w wersji barwionej wg kolorystyki RAL i NCS, stanowiąc jednocześnie powłokę malarską.

Nakłada się je na powierzchnię podobnie jak inne powłoki malarskie, przy użyciu pędzla, wałka, metodą natryskową.
Graffiti, które powstanie na zabezpieczonej powierzchni zmywa się najskuteczniej, przy użyciu gorącej wody pod ciśnieniem. Można to też zrobić za pomocą specjalnego środka AGS®.

Niewątpliwą zaletą środków zabezpieczających AGS® jest GWARANTOWANY - 7-letni okres trwałości, który w praktyce wynosi kilkanaście lat. Oznacza to, że przez ten okres zabezpieczenie nie zmieni swoich właściwości ochronnych i będzie skuteczne.
Preparaty zabezpieczające, spełniając funkcje hydrofobizacji, zachowują jednocześnie paroprzepuszczalność pokrytych materiałów, działając jak typowa konserwacja powierzchni. Zastosowany filtr "UV" utrwala pierwotną kolorystykę. Walory te wpływają na wymierne oszczędności eksploatacyjne.

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter