TCS Chewing Gum Remover

Wersja do druku Poleć znajomemu
usuwanie gumy do żucia z kostki brukowej, granitu, betonu, asfaltu

Środek do usuwania gumy do żucia.

Podstawowe cechy

Producent: Trion AB
Opakowanie: 5 litrów
Jednostka: litr
Ilość handlowa: 5.00 litr
Minimalne zamówienie: 5 litr

Sytuacje stosowania

Środek do usuwania gum do żucia z powierzchni placów i chodników, wykonanych z kostki brukowej, betonowych płyt, granitu, asfaltu itp. Stosowany zarówno do likwidacji świeżych zabrudzeń gumą ale również jej resztek, głęboko wtartych w chłonne podłoża jak np. piaskowiec.
Bywa też wykorzystywany do usuwania zabrudzeń gumą z innych materiałów, w tym tekstylnych np. z ubrań, tapicerki samochodowej oraz meblowej, jednak w takich przypadkach wymaga każdorazowo przeprowadzenia próbnej aplikacji, w celu oceny reakcji środka z materiałem!
Produkt działa stosunkowo szybko i jest prawie bezwonny, a jego nowoczesna, chemiczna formuła pozwala na bardzo szybką biodegradację.
 

Kod QR produktu

W zakresie czyszczenia posadzek i chodników środek współpracuje z innymi produktami tj. TCS Reno 12, Reno 14, BPS 7425 oraz AGS 27.

Aplikacja
Produkt stosuje się wyłącznie w koncentracie
Ze względu na specyficzne tj. „punktowe” zabrudzenia gumą do żucia, najwygodniejszym sposobem nanoszenia środka jest metoda natryskowa, przy zastosowaniu ręcznego atomizera.

Zasada działania
TCS Chewing Gum Remover rozpuszcza gumę do żucia w czasie od 10-20 minut i jest to uzależnione przede wszystkim od temperatury otoczenia w myśl zasady „chemia lubi ciepło” co oznacza w praktyce, że:
    - im cieplej, tym szybciej następuje oczekiwany efekt,
    - im chłodniej, tym proces ten jest znacznie wydłużony.

Metoda użycia

 • Przed naniesieniem TCS Chewing Gum Remover zaleca się usunąć szpachlą wierzchnie warstwy gum do żucia, co nie jest konieczne, ale zdecydowanie przyspiesza proces czyszczenia.
 • Nanieść koncentrat na suchą powierzchnię za pomocą atomizera i pozostawić na około 5-10 minut. W tym czasie nie dopuścić do wyschnięcia środka, dlatego należy unikać pracy przy dużym nasłonecznieniu lub przeprowadzić czyszczenie najlepiej nocą, co zwykle zdecydowanie ułatwia dostęp do powierzchni. W ostateczności prace prowadzić na optymalnych fragmentach  powierzchni dostosowanych do danych warunków pogodowych. W razie konieczności środek nanosić ponownie!
 • Następnie, aby wstępnie rozmiękczyć i odspoić gumę, należy rozetrzeć obszar zabrudzenia przy użyciu twardej szczotki i ponownie nanieść środek na około 5-10 minut.
 • W między czasie kontrolować na bieżąco stopień rozpuszczenia gum, a po wyraźnym rozmiękczeniu kontynuować rozcieranie i odspajanie od podłoża za pomocą twardej szczotki, dbając na bieżąco, aby obszar roboczy był zwilżany środkiem.
 • Resztki rozpuszczonej gumy najlepiej zmyć przy zastosowaniu myjki ciśnieniowej, ewentualnie szlaucha lub za pomocą szczotki moczonej na bieżąco w wodzie. Do zmywania zaleca się użycie ciepłej wody, która zdecydowanie polepsza efekt czyszczenia.

Środki pomocnicze
Ze względu na fakt, że usuwanie gum odbywa się punktowo, zazwyczaj w miejscach ich usunięcia powierzchnia jest czysta, natomiast pozostałe jej obszary pokryte są warstwą zabrudzeń komunikacyjno-atmosferycznych. Do zmycia tych zabrudzeń, a przez to ujednolicenia powierzchni można użyć TCS Reno 12.

W sytuacji, gdy oprócz w/w czyszczenia powierzchnia wymaga również usunięcia tłustych zabrudzeń np. po spożywczych lub plam oleju samochodowego, zastosować można dwa produkty BPS 7425 oraz TCS Reno 14.
Ponadto, w razie potrzeby usunięcia śladów po oponach samochodowych można wykorzystać preparat AGS 27.

ZUŻYCIE – przybliżone wartości
od 0,1 do 0,3 litra/1m2 w zależności od stopnia zabrudzenia

W różnych przypadkach zużycie może być mniejsze lub większe.

DANE TECHNICZNE

    Postać: płyn
    pH = ~ 7
    Zapach: słaby (rozpuszczalnika)

PRZECHOWYWANIE i TRWAŁOŚĆ

Przechowywać w temperaturze dodatniej, w oryginalnym, zamkniętym opakowaniu, chroniąc przed nadmiernym nagrzaniem! Trwałość użytkowa 24 mc.

ŚRODKI OCHRONY BHP

Zawsze używać odzieży ochronnej: okularów, rękawic nitrylowych, a w zamkniętych pomieszczeniach stosować maskę. Natomiast przy spłukiwaniu pod ciśnieniem użyć osłony oczu i twarzy np. przyłbice!

TCS Chewing Gum Remover - FAQ

1. Do czego służy środek TCS Chewing Gum Remover?

TCS Chewing Gum Remover to środek przeznaczony do usuwania gumy do żucia z różnych powierzchni, takich jak: kostka brukowa, betonowe płyty, granit, asfalt, a nawet tkaniny (po uprzednim teście). Skutecznie usuwa zarówno świeże zabrudzenia, jak i stare, zaschnięte resztki gumy.

2. Jak stosować TCS Chewing Gum Remover?

 • W miarę możliwości usuń wierzchnie warstwy gumy szpachelką.
 • Nanieś koncentrat na suchą powierzchnię za pomocą atomizera.
 • Pozostaw na 5-10 minut, upewniając się, że środek nie wysycha.
 • Rozmiękczoną gumę rozetrzyj twardą szczotką i ponownie nałóż środek na 5-10 minut.
 • Kontynuuj rozcieranie i usuwanie gumy, zwilżając obszar roboczy środkiem.
 • Resztki gumy zmyj myjką ciśnieniową, szlauchem lub szczotką z wodą (najlepiej ciepłą).

3. Czy TCS Chewing Gum Remover można stosować na wszystkich typach powierzchni?

Środek jest przeznaczony głównie do powierzchni twardych. Można go stosować na tkaninach, ale wyłącznie po uprzednim przeprowadzeniu testu na niewidocznym fragmencie, aby sprawdzić reakcję materiału.

4. Jak długo trzeba czekać na efekt działania środka?

Czas działania TCS Chewing Gum Remover to zazwyczaj 10-20 minut. Zależy to od temperatury otoczenia – im cieplej, tym szybciej środek zadziała.

5. Czy TCS Chewing Gum Remover ma intensywny zapach?

Środek charakteryzuje się słabym zapachem rozpuszczalnika.

6. Jakie środki ostrożności należy zachować podczas stosowania TCS Chewing Gum Remover?

Zawsze należy stosować odzież ochronną: okulary, rękawice nitrylowe i maskę (w zamkniętych pomieszczeniach). Podczas spłukiwania pod ciśnieniem należy używać osłony oczu i twarzy, np. przyłbicy. Należy unikać wdychania oparów i kontaktu ze skórą i oczami.

7. Jakie jest zużycie środka TCS Chewing Gum Remover?

Zużycie środka wynosi od 0,1 do 0,3 litra na 1 m², w zależności od stopnia zabrudzenia.

dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
e-mail *
telefon
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

akceptuję politykę prywatności *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Cena brutto:

96,81 PLN za litr
litr
5.00 litr

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Michał Strzałka
tel.: 221001155
michal.strzalka(at)technologie-budowlane.com

Zobacz więcej produktów z kategorii: Mycie i czyszczenie przemysłowe, Środki czyszczące

Inni kupowali

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 1

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter