ENECRETE DURAFILL

Wersja do druku Poleć znajomemu

ENECRETE DuraFill to materiał wypełniający szerokiego zastosowania idealny do odbudowy powierzchni betonu.

Podstawowe cechy

Producent: ENECON
Symbol: EC-700-SKID
Opakowanie: puszka 60 kg
Jednostka: kg
Cena hurtowa ponad: 120 kg
Specjalizacja: naprawa betonu, reprofilacja, uzupełnianie ubytków
Kod QR produktu

ENECRETE® DuraFill jest dwuskładnikowym, w 100 % bezrozpuszalnikowym wysoko wytrzymałym polimerowym systemem wypełniającym szerokiego zastosowania. Wykazuje nadzwyczajne właściwości przyczepne do praktycznie każdej substancji mineralnej jak i do większości metali. Ma doskonałą odporność na ściskanie, uderzenia jak i wahania temperatur.

ENECRETE® DuraFill jest przeznaczony nie tylko do betonu. Dzięki dużej przyczepności do materiałów, obszary zastosowań Enecrete Durafil, to:

  • naprawa marmuru
  • naprawa kamienia naturalnego
  • naprawa cegły
  • naprawa lastrykia
  • naprawa ceramiki
  • naprawa większości metali
  • naprawa drewna
  • naprawa twardego plastikiu
  • naprawa szkła

ENECRETE® DuraFill jest przeznaczony także do wyrównywania powierzchni i uzupełniania większych ubytków w podłożu betonowym. W obu przypadkach DuraFill jest mieszany z agregatem lokalnego pochodzenia by zapewnić niezrównane możliwości naprawy i zabezpieczenia wymagających powierzchni. może być wykorzystywany z kolorowymi agregatami aby zapewnić estetyczną powierzchnię podłogi.

Stosowanie

Przygotowanie powierzchni:

Enecrete DuraFill powinien zostać naniesiony tylko na czyste, suche, mocne i szorstkie powierzchnie.

1.Usunąć wszelki luźny materiał i zanieczyszczenie z powierzchni.
2.Zależnie od powierzchni, oczyścić rozpuszczalnikiem lub usunąć zanieczyszczenia przez piaskowanie / śrutowanie, czyszczenie parą, zmywanie pod ciśnieniem albo inny odpowiedni sposób.
3. Po usunięciu wszelkich powierzchniowych i podpowierzchniowych zanieczyszczeń, spłukać obszar o ile to konieczne i pozwolić mu całkowicie wyschnąć.

Mieszanie i zastosowanie

Dla wygody użytkownika składniki ENECRETE DuraFill : Baza i Aktywator są dostarczone w dokładnie wymierzonych ilościach w celu ułatwienia mieszania pełnych jednostek. Jeżeli wymagana jest mała ilość materiału, należy objętościowo odmierzyć 2 części Bazy i 1 część Aktywatora (2:1 objętościowo). Dla ułatwienia wymieszania większych ilości materiału zaleca się użycie urządzenia do mieszania. Połączyć Bazę i Aktywator w odpowiednim pojemniku i wymieszać dokładnie.

Dla wypełniania ubytków w betonie:


Dodawaj powoli wybrany agregat do wymieszanej Bazy i Aktywatora ciągle mieszając aż do czasu osiągnięcia pożądanej konsystencji. Jako agregatu zaleca się używanie SUCHEGO drobnoziarnistego piasku. Pięciokrotna objętość agregatu w stosunku do płynu uważa się za odpowiednią i wydajną konsystencję pracy produktu. Możliwe, że wskazane powyżej objętości ulegną zmianie w zależności od zastosowanego agregatu i warunków pracy.

Wymieszany materiał umieść w naprawianym otworze i ubij starannie, aby zapewnić ścisły kontakt z naprawianą powierzchnią i wyeliminować uwięzione wewnątrz powietrze. Jeżeli konsystencja wymieszanego DuraFill z agregatem jest zbliżona do zaprawy murarskiej, przed jego aplikacją należy użyć DuraFill w płynie jako podkładu i zaimpregnować naprawianą powierzchnię. W przypadku naprawiania niektórych powierzchni pionowych konieczne może być zastosowanie konstrukcji szalunkowych, których powierzchnia powinna być zabezpieczona folią, śliskim plastikiem lub powleczona środkiem uwalniającym formę (wosk).

Dla odbudowy powierzchni betonu:


Nałóż wymieszane Bazę i Aktywator na naprawianą powierzchnię używając wałka lub/i pędzla dociskając mocno w celu uzyskania ścisłego kontaktu z przygotowaną powierzchnią. Na większych powierzchniach pracę ułatwi wałek z teleskopową rączką. Gdy DuraFill jest jeszcze wilgotny rozsyp równomiernie niezbędną ilość agregatu tak, by pokryły całą naprawianą powierzchnię (średnio 4,5 kg na 1m2). Po utwardzeniu materiału (np. w ciągu nocy) zmieć lub odkurz nadmiar agregatu, który przeważnie może być użyty ponownie i zbadaj powierzchnię. Wszelkie niedoskonałości powinny zostać starte i poprawione.

Wymieszaj i nałóż drugą warstwę DuraFill w płynie na naprawianą powierzchnię i ponownie rozsyp agregat w sposób opisany powyżej. Po zebraniu nadmiaru materiału sypkiego i poprawieniu ewentualnych niedociągnięć nałóż finalną warstwę DuraFill i pozwól by całkowicie wyschła zanim powierzchnia zostanie oddana do użycia. Uwaga: Dodatkowe warstwy DuraFill mogą być nakładane w sposób opisany powyżej by uzyskać pożądaną warstwę odbudowanej powierzchni.

Czyszczenie wyposażenia:

Wytrzyj natychmiast zbędny materiał z narzędzi. Użyj acetonu, MEK (metyloetyloketonu), alkoholu izopropylowego albo podobnego rozpuszczalnika, gdy zachodzi potrzeba.

dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
e-mail *
telefon
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

akceptuję politykę prywatności *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Cena brutto:

153,65 PLN za kg
kg
60.00 kg

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Daniel Sokołowski
tel.: 177788566
info(at)technologie-przemyslowe.com

Inni kupowali

Dodaj do Facebook

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

Newsletter